Olen naine, lesbi ja endine maailmarändur Elsa Saks 🚀
Äkki jõudsid siia, sest oled või tahad olla julgem naine ja sind huvitab reisimine. Või tundsid lihtsalt huvi, kes on Elsa Saks.
Võimalik, et jäin sulle silma ajakirjas Telegram ja Hingele Pai, blogis Delfi Reisijuht, Kanal 2 saates Radar, Raadio 2 saates Reispass, tasukuhäälingus “Miks sa elad?” või mujal või äkki kuuled minust esimest korda.
Oled sattunud õigesse kohta, kui sind huvitab reisimine, maailmareis, rahata reis või üksi reisimine.
Kui sind huvitavad pakettreisid, siis minust ei ole sulle abi.
Maailmareisi kiire ülevaade
Reis kestis kokku 5 aastat ja 8 kuud vahemikus detsember 2011 kuni august 2017, millest 2016 sügisel veetsin 2 kuud Eestis.
- 31 riiki
- 4 kontingenti
- Esimene riik Austraalia
Millest, rahata reis kestis 3 aastat ja 2 kuud vahemikus märts 2014 kuni juuni 2017.
- 27 riiki
- 3 kontingenti
- Esimene riik Kambodža (Kagu-Aasia)
Millest, rahata reis jalgrattal kestis 1 aasta ja 3.5 kuud vahemikus juuni 2015 kuni september 2016.
- 10’000+ km
- 18 riiki
- 2 kontingenti
- Esimene riik Panama (Kesk-Ameerika)
Külastatud riigid
Austraalia, Vietnam, Taimaa, Kambodža, Indoneesia, Singapur, Malaisia, Brasiilia, Boliivia, Tšiili, Peruu, Kolumbia, Panama, Costa Rica, Nicaragua, Honduras, El Salvador, Guatemala, Mehhiko, Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, Iirimaa, Prantsusmaa, Belgia, Holland, Saksamaa, Taani, Rootsi, Norra, Eesti, Kuuba.
Rahaga ja rahata reisil külastatud riigid kokku
Rahata reis jalgrattal Kesk-Ameerikas ja Ameerika Ühendriikides
Rahata reis jalgrattal Euroopas
Kes on Elsa Saks?
Olen särav naine, uhke lesbi ja endine maailmarändur, kes reisis aastaid maailmas ringi. Enamus ajast reisisin üksi, sest lihtsalt. Otsisin midagi, kedagi. Olin emotsionaalselt ja vaimselt ebastabiilne, kes otsis oma kohta maailmas.
Lähedased ja sõbrad, tuttavad ja võõrad, on mind aastakümneid kirjeldanud, kui abivalmis, heatahtlik, positiivne, rõõmus, sõbralik ja julge naine. Ja kindlalt ka valjuhäälne 🤣
Mida ma hetkel teen?
Elan ja töötan Eestis. Armastan Eestit. Seiklen Eesti metsades ja rabades. Korjan marju ja seeni. Naudin aiatöid ja jalutuskäike. Veedan aega pere ja lemmikloomaga. Õpin usinalt programmeerimist.
Transpordi vahendina on kasutusel jalgtakso, jalgratas, longboard, ühistransport ja auto, vastavalt vajadusele.
Vaata ka inglisekeelset “now” page, mida aeg ajalt uuendan.
Mis sai reisimisest?
Reisin harva, sest Eesti pakub mulle, mida vajan.
Vahel käin ka välismaal aga pigem harva.
Kui lähen, siis jalutan palju.
Naudin sööki.
Püüan veeta võimalikult palju aega paikselt kodumaal, sest see teeb mulle palju head.
Vaikus. Stabiilsus. Rahu. Aeglus.
Ilmunud artiklid meedias
Sama artikkel Hingele Pai blogis, Maailmaränduri õppetunnid.
Taskuhäälingud ehk podcastid
Elsa Saks on selline tüdruk, kes jättis 4 aastat tagasi maha tasuva IT-töö ning läks laia ilma rändama. Ta läbis seljakoti ja pöidlaküüdiga Aasia, Lõuna-ja Põhja-Ameerika ning Euroopa.
Ja selle kõige juures oli tema ainsaks valuutaks- kallistused ja tänulikkus. Tuhanded kilomeetrid, kümned riigid, sajad abilised, 0 probleemi.
Kuidas see võimalik on? Proovime teada saada.
Videod meedias ja mujal
Kanal 2 saade Radar -
30-aastane Eesti naine on elanud 2 aastat ilma rahata
“Meie järgmine lugu on ühest noorest Eesti naisest, kes ühel päeval otsustas, et hakkab tänasest ilma rahata elama.”
“Viimsis sündinud ja kasvanud Elsa Saks on infotehnoloog ja harrastussportlane, kes juba üle kahe aasta on elanud ilma rahata, portreteerib telesaade “Radar” põnevat Eesti naist.”
Reis teadmatusse
“Mediteerides kuulsin ma häält oma peas ütlemas: “Tänu inimeste heatahtlikkusele ja heategevusele sõidad sa jalgrattaga läbi Kesk-Ameerika ja Mehhiko.” See tähendas soolo jalgrattasõitu naisena, Panama’st Ameerika Ühendriikide piirini, läbides seitse riiki; ühendades retk heategevusega, suurem minust;ning pannes kogu oma saatus ja usaldus lahkete inimeste ja mind ümbritseva keskkonna kätte, kus mu ainsaks valuutaks oleks tänulikkus.”
"Tasuta" kallistused Saigon, Vietnam
Sõnad video autorilt, Kirsty Denison:
I saw Elza’s ad one day on an expat forum saying she was going to be giving out ‘Free Hugs’ in HCMC. Immediately I knew that this was the perfect place to start if I wanted to document brilliant people doing beautiful things in the city; there’s something kinda revealing about how people react to the unexpected warmth of a stranger. It takes a special kind of someone to accept that there are no ulterior motives, no hidden agendas, just a genuine desire to be affectionate towards another human being.
LOVE OR FEAR - Lets heal through stories
Üdini aus, haavatav ja veidi kohmetu üleskutse, kus soovisin inimeste toel tõsielu sündmustel põhineva memuaari kirjutama.
Rohkem, kui kolm aastat kestnud raamatukirjutamise projekt jäi seekord teostamata. Minevikus elamine muutus ebavajalikuks, mis ei toetanud ega pakkunud mulle hoitust tänases maailmas.
Toetajatele kinkisin raamatu asemel hoopis kolmest isiklikust kunstihõngulisest päevikust parimad väljavõtted A6 kõvakaanelise raamatu kujul. 50 eksemplari, millest ühe jätsin endale.
Projekt LOVE OR FEAR (armastus või hirm) kasvas välja loomeprojekt, kus hirmud õpivad armastama, kus jagan ausaid ja haavatavaid lugusid.
Lugudes puudutan vaimset ja emotsionaalset terviset. Kõik lood on inglise keelsed.
Kultuurielamused (minu lugudega)
Kas sul on küsimusi?
Soovin olla eeskujuks naistele, lesbidele, kes seda vajavad, sest lihtsalt. Soovin, et sa oleksid kuuldud ja nähtud. Kui ma saan sind, kuidagi aidata, siis kirjuta mulle elsa@hey.com